Kullanıcı Adınızı Giriniz

Şifrenizi Giriniz

Adayların Sosyal Medya sıralamasında değişiklik var

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) sosyal medya çözümü DigiLUP’ın verilerine göre; liderler, seçim sürecinde yaşanan tüm olaylarla, sosyal medyada öne çıktı. Aynı veriler, adayların sıralamasında bazı değişiklikler olduğunu da gösterdi.
 
Mu
harrem İnce 1. Sırada 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz haftalarda 2. Sırada yer alırken, bu hafta 1.373.247 ileti ile 1. Sırada yer aldı. İnce’nin; Habertürk’te Nagihan Alçı ile diyalogları, farklı illerdeki mitingleri, seçim vaadleri sosyal medyada konuşulan konular arasında yer aldı.
 
Erdoğan’ın verileri 1 milyonun üzerinde
 
Cumhur ittifakının cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu haftaki sosyal medya yansımaları, geçen haftaya oranla arttı. Erdoğan’dan bahsedilen sosyal medya paylaşım adedi 1.325.550 oldu.

Akşener yükselişte

Diğer partilerin cumhurbaşkanı adaylarının sosyal medyada yansımalarında da değişiklik var.
Mitingler ve çeşitli açıklamalarının yanısıra, Gaziantep’te protesto edilmesiyle ilgili de sosyal medya gündeminde yer alan Meral Akşener, bu hafta 358.872 adet paylaşıma konu oldu.
Temel Karamollaoğlu’nun verileri bu hafta azalsa da geçen haftaki listeye göre, bir üst sıraya yerleşti. Karamollaoğlu’nun bu haftaki sosyal medya yansıması 167.457 adet oldu.
Seçim çalışmalarını cezaevinden sürdüren Selahattin Demirtaş, 150.107 adet iletiye konu edildi.
Bu haftaki sıralamada da yerini koruyan Doğu Perinçek’den 53.956 adet sosyal medya paylaşımında bahsedildi.
 
İşte, sosyal medya ölçümleme uygulaması DigiLUP’ın verilerine göre, cumhurbaşkanı adaylarının sıralaması:


FEDERATION INTERNATIONALE DES BUREAUX D'EXTRAITS DE PRESSE